Reverticon
P.F.J הפקות מציגים:
It says Reverticon...

-=# לוח זמנים #=-

שעה אולם א' אולם ב' מרפסת
16:00

משחקי תפקידים – איך זה התחיל באמת / יונתן זילבר

יחסית למשהו שכולנו עושים כל הזמן, משחקי תפקידים הם תחביב חדש למדי - רק בשנות השבעים חבר גארי גייגקס לדייב ארונסון כדי לייצר את מה שכל ילד היום יודע שקוראים לו מבוכים ודרקונים. וכך התחיל התחביב שהעביר את לילות ילדותנו. האמנם? בהרצאה שלפנינו נדבר על מקורותיו העתיקים, האמיתיים והמדומיינים, של משחק התפקידים המודרני.

יונתן זילבר הוא איש מגניב.

משחקי תפקידים – איך זה התחיל באמת / יונתן זילבר
  פילקסינג
17:00

35 במאי כטקסט חתרני / אהוד מימון
(שעה 17:00 חדר א')

35 במאי במסווה של ספר הרפתקאות פרוע מכיל "35 במאי" ביקורת על כל תחומי החיים של גרמניה בראשית שנות ה-30 של המאה הקודמת. אריך קסטנר הפציפיסט מביא לנו תמונה מצחיקה-מרירה של גרמניה שנתיים לפני עליית היטלר לשלטון כשהוא מסיע את דני, הדוד סבוני וסוסם המדבר ומחליק על גלגיליות מארץ מפנטסטית אחת לאחרת.

אהוד מימון - עורך כתב העת ''המימד העשירי''. מתרגם בהוצאות הספרים אופוס וינשוף. עורך "היה יהיה" שנתון האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטסיה.
35 במאי כטקסט חתרני - אהוד מימון
 

17:15 - ד"ר הוריבל נגד הממסד

18:00 - הקרנה מיוחדת - "בלוג השירה בציבור של דוקטור הוריבל"

17:15 איך יכולה קבוצה קטנה של אנשים להוכיח לעולם שאפשר גם אחרת, שלא חייבים להכנע לגופים הגדולים והמסחריים, לדבוק דווקא במה שהמעריצים באמת רוצים ועדיין להרוויח. ג'וס ווידון וחברים יצרו את דר' הוריבל בזמן שביתת התסריטאים, ללא תמיכתן של הרשתות הגדולות, ויצאו מנצחים. כיצד הם עשו זאת? ההרצאה אינה מספיילרת ולאחריה יוקרן הסרט.

18:00 סרט המחזמר עטור השבחים של ג'וס ווידון בהקרנה חגיגית לכבוד זכייתו בפרס האמי. הרפתקאותיו של הסופר נבל דר' הוריבל בנסיונותיו להתקבל לליגת הרשעים הרשעית, לכבוש את אהובת ליבו ולהתחמק מהאויב המושבע שלו - קפטן האמר. הקהל מוזמן להתחפש, לשיר, ולהנות

שחקנים: ניל פטריק האריס, נייתן פיליון, פלישיה דיי
17:15 הקרנה מיוחדת - בלוג השירה בציבור של דוקטור הוריבל עם ההקדמה "ד'ר הוריבל נגד הממסד"
18:00

מחתרת בקומיקס - זיו קיטרו

v חיים כפולים ופעילות מחתרתית הם אחד הנושאים החשובים בספרות הקומיקס. ההרצאה תתמקד ביצירות כמו V for Vendetta של אלן מור, Fables של ביל ווילינגהאם ו- Invisibles של גראנט מוריסון כדי להאיר קצת את העולם האפל המסתתר מתחת לעולמנו המוכר.

זיו קיטרו סופר, עיתונאי ושדרן הפודקאסט ''מופע השוליים של קיטרו''. מרצה בתחום טכנולוגיה, חוקר פולקלור מאגיה ותורות ח''ן. כתב את הספר ''המדריך השלם לעולם הקסום של בני הפיות'' – ספר העוסק באגדות וביצורים על טבעיים מאגדותו סיפורי עם. הוציא לאחרונה את הספר "אייפון אחד על אחד" - מדריך למכשיר האייפון בעברית
מחתרת בקומיקס - זיו קיטרו

מאחורי הקלעים של קבוצת מספרי הסיפורים

בואו להציץ אל העולם המופלא של התסכיתים של "קבוצת מספרי הסיפורים - תסכיתים מקוריים ברשת", ולנכוח בהקלטה חיה של סיפור ובהפיכתו לסיפור-שמע (אודיו-סטורי). תוך כדי ההקלטה תחשפו לתהליך המשחק, הבימוי, עיבוד המוסיקה והאפקטים, ולאחר ההקלטה, תוכלו לשמוע עוד על תהליך העבודה, סיפורים מצחיקים מתוך ההפקה וסודות מאחורי הקלעים.

קבוצת מספרי הסיפורים מורכבת מכשרונות בתחום הכתיבה, המשחק, המוסיקה והעריכה, ומקליטה מדי שלושה שבועות תסכיתים או סיפורי אודיו בז'אנר המדע הבדיוני, הפנטסיה והאימה. חברי הקבוצה הם ניר קיטרו, סתיו דריימן, רותם ברוכין ושי שחם. לתסכיתים ניתן להאזין באתר storytellers.co.il ולהוריד אותם לכל מחשב או נגן בפורמט MP3.

מאחורי הקלעים של קבוצת מספרי הסיפורים
19:00

הקרנה מיוחדת - "אנג'ל - יום במשרד"

"אנג'ל: יום במשרד" הוא סרט חובבים מוקומנטרי מבית "בוחצקה הפקות", מחווה לסדרות הטלוויזיה "המשרד" ו"אנג'ל".

מה היה קורה אם ה-BBC היו מצלמים סרט תיעודי על משרד עורכי הדין המרושע "וולפראם והארט"?
לא יודעים. אבל הנה מה שקרה כשאנחנו צילמנו שם.

מסתבר שלא משנה אם אתה בעסקי הציוד המשרדי או הצלת העולם, יום במשרד הוא פחות או יותר אותו הדבר בכל מקום - מתסכל, חסר פואנטה, וכל שאר העובדים פשוט מוזרים.

* DVD מהודר של הסרט, הכולל קומנטרי משובח עם היוצרים, קטעים שירדו בעריכה ועוד הפתעות, ניתן יהיה לרכוש במחיר שווה לכל נפש, ברחבי הכנס.

הקרנה מיוחדת - "אנג'ל - יום במשרד"
20:00

45 דקות על 26 סיפורים - קרן לנדסמן

מאסימוב ועד אהוד מימון, מ"הטוב שבטוב" ועד לשנתון, אנתולוגיות מדע בדיוני מהוות חלון ראווה לז'אנר דרכו ניתן להיחשף לכותבים לא מוכרים, סופרים שהבליחו לרגע ויצירות יוצאות דופן של סופרים מוכרים. בהרצאה נסרוק את הסיפורים שנכללו ב"מבחר הסיפורת הבדיונית" בעריכת רוברט סילברברג, ננסה לראות מה מושך בהן, ובעיקר - נשתדל לגרום לכם לקנות עוד עותקים של השנתון!

קרן לנדסמן - קרן לנדסמן היא אמא, רופאה וחובבת, בסדר חשיבות משתנה. שני סיפורים שלה מועמדים השנה לגפן, וסיפור נוסף שלה מופיע בשנתון. לאור זאת אין לה בכלל אינטרס אישי בנושאי ההרצאה והיא לא תנסה לגרום לאף אחד להצביע לפרס גפן או לקנות את השנתון
45 דקות על 26 סיפורים - קרן לנדסמן

פאנל "כך הפקנו מחזמר ישראלי מקורי. על ערפדים."

באפריל 2008, בכנס המד"ב-פנטסיה השנתי "עולמות", הוצג המחזמר הישראלי המקורי "מותו וחייו של ליאם או'לירי" בפני קהל חובבים נלהב. פרוייקט זה לקח את המושג "הפקות חובבים" לשיאים חדשים.

בפאנל יספרו היוצרים והשחקנים על הדרך שעשו, מהרגע בו עלה הרעיון הפרוע לכתוב מחזמר על חייו של אנג'ל, דרך שנה וחצי של עבודה מאומצת - כתיבה, דיונים על עלילות אפשריות, אודישנים, חזרות, הקלטות, ישיבות הפקה והרבה בדיחות פרטיות - עד לרגע המיוחל בו עלה על הבמות, התקבל בהתלהבות על-ידי הקהל... ונמחץ באכזריות על-ידי חברת העל המרושעת "פוקס".

משתתפים:
* סתיו דריימן - חוזה המחזמר, מלחין ומפיק מוזיקלי
* שירי ישועה - כותבת ובמאית
* שי שחם - מפיק על
* רותם ברוכין - מחזאית
* ניר קיטארו - שחקן ראשי, גילם את "ליאם / אנג'ל / אנג'לוס"
* אביטל קיסר - שחקנית ראשית, גילמה את "קורדיליה צ'ייס"

פאנל "כך הפקנו מחזמר ישראלי מקורי. על ערפדים."

מלך הטריוויה - גרסת המד"ב

בואו להתחרות בתחרות מלך הטריוויה - גרסת המדע הבדיוני. שאלות מכל התחומים והמינים בשעשועון שיבחן את הידע האמיתי שלכם

מלך הטריוויה - גרסת המד"ב
21:00

להרוג את וונדי / נדב אלמוג

"זה סוף המשחק," נאנח הוק. "ילדים אלה מצאו לעצמם אימא." מדוע נגמר לפתע המשחק? מהם תסביך וונדי ותסביך פיטר פן? למה תמיד דופקים את הפיה? ואולי הכי חשוב – מדוע על וונדי למות? מגב' דארלינג, ועד טייגר לילי, לנשים בספרו של בארי, שמור מקום מרכזי. בהרצאה זו נבחן כיצד נעזר ג'יימס מת'יו בארי ביצירתו על מנת להעביר ביקורת חברתית ולחתור תחת מודלים של נשיות וגבריות.

נדב מילר אלמוג – מתרגם ועורך תוכן. מתמחה באגדות וסיפורי-עמים, מיתולוגיות וספרות ילדים. אספן ספרים וחובב מדע בדיוני ופנטסיה מילדות.

להרוג את וונדי / נדב מילר אלמוג
22:00 מסיבת סיום ומילות פרידה

על מנת לראות פירוט אודות אירוע, העמידו את הסמן מעליו.

גולשים שמשתמשים בדפדפן אינטרנט אקספלורר 6 עשויים להתקל בבעיה. לרשותם ולרשות כלל הגולשים עומדת גרסה להדפסה של התוכניה, בה מופיעים גם כל התקצירים של האירועים השונים. בלי שום קשר אנו ממליצים לאותם גולשים לשדרג את הדפדפן שלהם בהקדם האפשרי. ההמלצה שלנו - פיירפוקס.